«
  1. Anasayfa
  2. internet
  3. Whatsapp Web Karanlık (Dark) Mod Nasıl Yapılır

Whatsapp Web Karanlık (Dark) Mod Nasıl Yapılır

Whatsapp Web için Karanlık Moda Merhaba Deme Zamanı, Nasıl Karanlık Moda Geçiş Yapabilirim?

whatsapp-dark-mode

Bir çok uygulamada da olan ve Whatsapp’a da gelmesi için bir çok kullanıcının talep ettiği karanlık modu nasıl aktif hale getirebiliriz sorusuna yanıt bulacağız.

Gelin hadi karanlık modu nasıl yapacağımıza birlikte bakalım. Koca Facebook karanlık moda karşı mı duruyor Whatsapp için bilmiyoruz ama Whatsapp Web için artık bu işlem mümkün.

Bağımsız yazılımcı olan “m4heshd”, GitHub profilinde Whatsapp Web için karanlık modu kullanıcılara sundu. Ne Android nede iOS kullanıcılarının bile sahip olmadığı bu özelliği Whatsapp Web kullanıcıları kullanmaya başladı bile.

GitHub “m4heshd” Whatsapp Karanlık Mod sayfası

Bu işlemi uygulamadan önce sizlere şunu tekrar belirtmekte fayda var diye düşünüyorum: Bu işlem Facebook veya Whatsapp yetkilileri tarafından sunulan bir hizmet değildir. Üçüncü bir şahış tarafından verilen bir hizmettir bu yüzden doğabilecek herhangi bir sıkıntıda yetkililerden bir şey talep edemezsiniz.

Whatsapp Web Dark Mod Aktif Etme

  • Bağlantılara tıklayarak mod için gerekli dosyaları indirin (WindowsMacOS – 13,2 MB)
  • WhatsApp Web’in resmi uygulamasını indirin,
  • İndirdiğiniz resmi WhatsApp Web uygulamasını açın,
  • İndirdiğiniz karanlık mod dizini içerisindeki WADark dosyasını çalıştırın,
  • Dosyayı çalıştırdığınızda WhatsApp karanlık moda kavuşacak.
  • Karanlık modu kaldırmak istediğinizde WADark klasörünü silebilirsiniz.

Tabi ki bu işlemleri yaparken güvenlik duvarınız açık ise sorun çıkartabilir. Eğer böyle bir durumla karşılaşır iseniz güvenlik duvarını pasif yaparak işlemleri uygulayın daha sonrasında ise tekrar aktif edebilirsiniz.

Neden Karanlık Mod Kullanmalıyım?

Neden karanlık mod kullanayım ki diyebilirsiniz ama biliyorsunuz ki AMOLED ekranların batarya kullanımı çok olduğu için karanlık yani dark modu kullandığınızda pil ömrünüzün uzadığını çok rahatlıkla görebileceksiniz. Bilgisayarda ne gerek var demeyin gerçekten göze çok daha güzel geliyor öyle değil mi?

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *