«
  1. Anasayfa
  2. makale
  3. Work and Travel’da Karşılaşılan Kötü Durumlar Nelerdir?

Work and Travel’da Karşılaşılan Kötü Durumlar Nelerdir?

work-and-travel-kotu-durumlar

Work and Travel birçok öğrencinin en büyük hayali konumundadır. Fakat öğrenciler work and travel yapmadan önce ne tür olumsuz durumlarla karşılaşabileceklerini ve neler meydana gelebileceğini özellikle merak etmektedir. Work and Travel yorumları bu noktada sıklıkla incelenirken insanlar gidecekleri takdirde pişman olup olmayacaklarını merak ederler.

Yabancılık Hissi

Bu zamana kadar alışık olmadığınız bir kültüre giriş yapıyorsunuz ve ilk girdiğiniz zaman doğal olarak yabancılık hissi yaşama ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Özellikle ilk defa yurtdışına çıkan kişiler ilk gittikleri birkaç gün boyunca kendini yalnız ve çok yabancı hissettiklerini söylüyor. Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalmanız durumunda olaya tamamen pozitif bir şekilde yaklaşmanız gerekir. Farklı kültürleri keşfetmeye başlama noktasında bu yabancılık hissini yenmeniz gerekir.

Anlaşılmama Korkusu

Gün içerisinde sürekli Türkçe konuşmaya alışık olduğunuz için biran anlaşılmadığınızı hissedebilir ve Türkçe konuşan birilerini arama yoluna gidebilirsiniz. Fakat bu durumda Türkçe konuşan birilerini aramaktan ziyade kendi dilinizi geliştirebilmek için İngilizce konuşmaya devam etmeniz gerekir. Çevrenizde İngilizcesinin çok iyi olduğunu gördüğünüz herkesin bu evrede geçmiş olduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden telaşa veya korkuya gerek yok anlaşılmama korkusunu da bir süre sonra atlatabilirsiniz.

Çalıştığınız İşi Beğenmeme

Dilinizi geliştirmek için gittiğiniz zaman genellikle İngiltere dil okulları tercih edilirken Work and Travel yapmanın da bu noktada son derece faydalı olduğu görülmektedir. Fakat Work and Travel’da çalışma için de gidildiği için birçok kişi işini beğenmeyebiliyor. Bu neredeyse Work and Travel’a giden kişilerin hepsinin başına gelmiştir. İlk etapta size son derece zor gelen bu çalışma düzenine alışmanız 2 – 3 hafta alacaktır. Fakat sonrasında çalıştığınız işi sevmeye bile başlayabilirsiniz.

Dönmek İstememe

Work and Travel’a alışma süreciniz tamamlandıktan sonra yaşayabileceğiniz bir diğer sorun ise; dönmek istememe sorunudur. Amerika’da acısıyla tatlısıyla yaşamış olduğunuz bu süreç içerisinde çok uzun bir süre geçirmemiş olmanıza rağmen çok alıştığınızı ve aslında eğlendiğinizi görebilirsiniz. Bunun sonucunda ise zaman içerisinde dönem istememe gibi durumlar yaşamanız son derece normaldir. Hatta bu durumun ülkemize döndükten sonra birkaç defa daha devam edeceğini görebilirsiniz.

Danışmanlık Firması Sorunları

Work and Travel yapacağınız sırada veya yurt dışı eğitim almak istediğiniz zaman yaşama ihtimaliniz olan sorunlardan bir diğeri ise; danışmanlık firması noktasında yaşayacağınız sorunlar şeklindedir. Danışmanlık firması sorunları yaşamama adına mutlaka alanında profesyonel olan firmalardan destek almanız gerekir. Firmamız sizlere bu noktada hizmet verdiği sırada her zaman en kaliteli ve sorunsuz şekilde hizmet vermeye özen göstermektedir. Bu yüzden firmamızı tercih ederek Work and Travel veya yurtdışında eğitim almak gibi planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada sizleri mağdur etmeme adına gerekli olan bütün çalışmaları en ince ayrıntısına kadar yapmaya dikkat ediyoruz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Kağan kaya

    Faydalı bir yazı oğlum muhakkak gitmek istiyor bu anlamda sayfayı kendisine yolladım

  2. Samed Türk

    Çok güzel bir yazı olmuş güzel bilgiler elde edindim teşekür ederim devamını bekliyorum destekliyorum