«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Yüz İfadelerinizi İzleyebilen Karışık Gerçeklikli Kulaklıklar için Apple Patent Alıyor

Yüz İfadelerinizi İzleyebilen Karışık Gerçeklikli Kulaklıklar için Apple Patent Alıyor

1200x630wa

Apple, kullanıcılarının gözlerini, hareketlerini ve hatta yüz ifadelerini takip etmek için bir dizi sensöre sahip olabilecek karma gerçeklik kulaklıkları için yeni bir patent başvurusunda bulundu.

İlk olarak Variety tarafından bildirilen patent başvurusu olan “ Sensörleri Gösteren Ekran ” başlığı altında, şirketin bu girdileri “sanal içeriğe sahip bir kullanıcı ortamının 3D sanal görünümünü sağlayan” bir sistem için bir araya getirme niyetinde olduğunu gösteriyor.

Başvuru 21 Mart 2019’da ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) ile yapılmıştır. Geçen hafta 18 Temmuz’da yayınlanmıştır.

Önerilen sistem el sensörleri olabilir, “baş poz sensörleri” Kullanıcı konumu hakkında bilgi yakalayabilir, oryantasyon, ve ortamda hareket, “kaş sensörleri” kullanıcının kaş ifadeleri izlemek için, ve “alt çene sensörleri” ağız ve çene hareketi izlemek için.

Credit: Apple Inc. / USPTO

Yeteneklerini daha da zenginleştiren Head-monte ekran (HMD) aynı zamanda sözde derinliği, aydınlatma, vb gibi Kullanıcı ortamı hakkında veri yakalama olabilir-bu karma gerçeklik sisteminin bir denetleyici giriş olarak beslenen, daha sonra alınan bilgilere dayanarak sanal içerik oluşturur.

Kullanıcının gerçek ortamın sanal görüntüsünü görebilmesi için yüksek kaliteli videolar ile gerçek ortamın videosu da kayıt altına alınır.

CNET geçtiğimiz Nisan ayında Apple ‘ın AR ve VR uygulamalarını çalıştıran yetenekli bir karma gerçeklik kulaklığı üzerinde çalıştığını gösterdi. Rapora göre, projenin kod adı T288 — gelecek yıl serbest bırakılması muhtemel.

Hala değişkenler bir sürü var, ve hiçbir güvence Apple gerçekten bu özellikleri eşleşen bir kulaklık inşa etmemiş olmasıdır. Ama yeni patent uygulaması onun AR/VR ürün serisi için teknoloji devi planlarını makul ışık atar.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *