«
  1. Anasayfa
  2. genel
  3. Acun Ilıcalı’nın Yeni Yayın Platformu Exxen

Acun Ilıcalı’nın Yeni Yayın Platformu Exxen

exxen-tum-yayinlari

Exxen, Acun Ilıcalı tarafından yapılmış olan ve yakın zamanda adı duyurulmuş olan bir dijital platform olarak biliniyor. Bu platform üzerinde yer alması beklenen program ve içerikler ise hala merak konusu. Acun Ilıcalı son zamanlarda bir dijital platformdan birkaç kez bahsetmişti. Ancak dijital platformun bir adı ve içerikleri hakkında bilgi yayınlanmamıştı. Exxen adı duyurulduğunda Acun Ilıcalı’nın bahsettiği platformun yayın tarihinin çok daha yakın olduğu da anlaşıldı. Peki bu platformda yer alacak diziler, programlar ve içerikler neler? Platformun ana hedefleri neler? Merak edilen soruların cevaplarını yazımızda derledik.

Exxen İçeriğinde Neler Olacak?

Acun Ilıcalı tarafından duyurulan Exxen’in ortaya çıkışında etkili olan bazı faktörler bulunuyor. Özellikle Acun Ilıcalı tarafından bahsedilen çağın dijitalleşmesi ve televizyon sektörünün buna uyum sağlama gereklililği Exxcen’in çıkış noktası olarak değerlendiriliyor. Günümüzde televizyon izleme alışkanlığı yeni nesiller tarafından yavaşça kaybedilmekte. Bunun yerine ise dijital platformların kullanımı, online içerik izleme alışkanlığı gibi alışkanlar ortaya çıkmaya başladı. Exxen tam da bu noktada çağın gereksinimlerine karşılık verme ve şartlara ayak uydurmanın gerekliliği beraberinde Acun Ilıcalı tarafından ortaya çıkarılmak istenen bir dijital platform olarak değerlendiriliyor.

Exxen dijital platformunun yayın tarihi 1 ocak olarak belirlendi. 1 Ocak 2021 itibari ile yayınlanmaya başlaması planlanan dijital platformda birçok ünlü ismin ve aynı zamanda birçok yeni yapımın bulunacağı biliniyor. Bir dijital platformun başarılı olması için ihtiyacı olan her şeye Exxen’in sahip olduğu yapılan iddialar arasında. Bir yayın organı olarak farklı diziler, belgeseller, filmler ve çok daha fazlasını tek bir platformda bulmanız mümkün olacak.

Exxen Hakkında Merak Edilenler

Exxen hakkında merak edilenler arasında dijital platformun içeriği, yayınları ve platform üzerinde yer alacak olan ünlüler bulunuyor. Henüz Exxen hakkında içerikler ile ilgili net bir bilgilendirme yapılmış olmasa da birçok ünlünün platformda bulunacağı, yeni dizi ve film gibi yayınların yapılacağı biliniyor.

Exxen’in hedef kitlesinin de gençler olduğu biliniyor. Bu nedenle gençlerin ilgisini çekecek mini dizi yapımları, usta oyuncuların yer aldığı setler, reality Show tarzı yapımların dijital platform üzerinde yer alacağı biliniyor. Ayrıca Exxen bir dijital platform olarak televizyonlarda yayınlanmasına izin verilmeyen kısa içerikleri de yayınlamak için kullanılacak. Bu konuda Acun Ilıcalı televizyonların ekonomik nedenler ile bu tarz yapımlara izin vermediğini ancak Exxen üzerinde bu tarz yapımların özgür bir şekilde yer alabileceğini ifade etti. Exxen hakkında merak edilen birçok husus bulunuyor. Dijital platformun yayına 1 ocak 2021 tarihinde gireceği duyuruldu. Platformun yayına girmesi ile birlikte de gördüğümüz birçok ünlü ismi, bazı internet fenomenlerini de platformda göreceğiz. Netflix gibi dijital platformların çağın televizyonu olarak nitelendirildiği bir dönemde Türk yapımı bir dijital platform gençler tarafından oldukça fazla ilgi gördü.

Platformun yayına girmesi heyecanla beklenirken içerikler hakkında da izleyicilerin merak ettiği birçok husus var. Aleyna Tilki, Ceza, Sagopa gibi birbirinden farklı onlarca ismi bir arada göreceğimiz platformun içerikleri de bir o kadar ilgi çekici olacak gibi görünüyor.

Exxen Dijital Platformunda Yer Alması Beklenen Ünlüler

Exxen dijital platformu adından bir hayli söz ettirdi. Üstelik henüz yayınlanmamış olmasına rağmen hakkında merak edilen de birçok husus bulunuyor. Bu hususlardan biri de platformda yer alan içeriklerde rol oynayacak isimler. Birçok ünlü ismi bir arada göreceğiniz bu platform Türk yapımı olması ve tamamı ile halkımıza hitap etmesi nedeni ile de ilgi çekiyor. Exxen üzerinde yer alacak mini dizi, talk Show, reality Show, film, belgesel ve benzeri içerikler hakkında net bir açıklama yapılmadı. Ancak içerikler hakkında bazı tahminler ve sızdırılmış bilgiler mevcut.

 Haluk Bilginer Exxen’de Olacak!

Haluk Bilginer, uzun yıllardın oyunculuk yapan ve son zamanlarda daha da popüler olan ünlü oyunculardan biridir. Kendisinin Exxen yapımlarından birinde rol oynayacağı da bilinen bilgiler arasında yer alıyor. Exxen’in daha çok gençlere hitap eden bir platform olması hedefleniyor. Sadece aşk ya da gençlik konuları işlenmeyecek bunların yanı sıra toplumsal mesajların verildiği içerikler, yarışmalar, belgeseller ve reality Show gibi içerikler de bulunacağı dile getirildi. Platformun amaçları arasında izleyiciyi kendine çekecek zevk veren içerikler yayınlamak da bulunuyor. Tamamı ile Türk yapımı olan ve insanların merak içerisinde beklediği bu platform üzerinde magazin programlarında sıkça gördüğünüz Aleyna Tilki gibi isimleri de görebilirsiniz. Sadece Haluk Bilginer değil aynı zamanda Nurgül Yeşilçay gibi usta isimlerin de yer alacağı platformda yayınlanacak içerikler şimdiden merak konusu olmayı başardı.

“Hükümsüz” Exxen’de!

Hükümsüz adlı yeni dizi Exxen üzerinde yer alacak yayınlardan biri. Bu yayının yönetmeni ise Mustafa Uslu olarak biliniyor. Mustafa Uslu’nun daha önce birçok belgesel film niteliği taşıyan yapıtlarda yönetmenlik yaptığı biliniyor. Bu yapıtlardan Müslüm, Naim hatta Ayla isimli yapıtları büyük ses getirdi. Yine Hükümsüz adlı yapımı için de aynı beklentiler mevcut. Yapımın Exxen’de yayınlanmak üzere hazırlandığı ve başrolünde de Özgü Namal’ın oynayacağı ifade edildi.

İbrahim Büyükak Yapımları Merakla Bekleniyor

Exxen üzerinde yayınlanmak üzere hazırlanan bazı yapımların hembaşrolünü hem de senaryosunu üstlenen İbrahim Büyükak merak içerişinde yayınları ile bekleniyor. Büyükak tarafından senaryasonun yazılacağı ve başrollerinin oynanacağı iki yapımın isimleri ise Zehirli Çiçekler ve İlginç Bazı Olaylar olarak biliniyor.

Kısaca izleyicilerini ekrana kilitleyecek bir platform olarak hızlı bir çıkış yapmak isteyen Exxen kelimenin tam anlamı ile hedefine ulaşacak gibi görünüyor. Yapımları, oyuncuları ve senaryoları ile 1 ocak tarihinde yayında olacak.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *