İnstagramdan Nasıl Para Kazanabilirim?

İnstagram, bilindiği gibi dünya çapında yüz milyonlarca kullanıcısı olan bir sosyal medya platformudur. Sadece Türkiye’de 2019 verilerine göre nüfusun %80’den fazlası aktif kullanıcıdır. Dolayısıyla bu sosyal mecra, sağladığı olanaklarla beraber çoğu kişiye yeni bir iş olanağı ve bir gelir kapısı sağlar. Bu uygulama günümüzde sadece fotoğraf paylaşma olarak değil, aynı zamanda bir reklam, ürün pazarlama, blog, online satış sitesi gibi konumlarda bulunmaktadır. Durum böyle olunca, instagramdan para kazanma fikirleri akla gelir. Nedeni ise bu özelliklerin kullanılabileceği ciddi bir sosyal medya platformu olmasıdır.

Takipçi Sayınızı Arttırın

Fikirlerden önce şöyle bir durum vardır. Ne kadar çok takipçiye sahip olursanız, amacınıza ulaşmanız o kadar kolay olacaktır. Birçok İnstagramdan para kazanma yolu vardır. Örneğin ürün satışı yapmayı düşünürseniz ürünlerinizin daha fazla takipçiye ulaşması, daha fazla sipariş demek, dolayısıyla gelirinizin artması demektir. Bunun için ilgi çekici resimler ve kısa videolar paylaşın. Görsellerle ürününüzü tanıtın ve merak uyandırın.

Reklam

Eğer takipçi sayınız orta halliyse bir ürünün reklamını yapıp takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. O ürün hakkında video çekmek, yorum yazmak, fotoğraf paylaşmak, etiketlemek, beğenmek, yer bildirimi yapmak gibi yollarla reklam geliri elde etmeniz mümkündür.

Özgün İşler

Uğraştığınız bir hobiniz olabilir. Örneğin doğa fotoğrafçısı olabilirsiniz, bir grafiker olabilirsiniz ya da müthiş güzel yemekler yapıyor olabilirsiniz. Yaptığınız her ne olursa olsun o işleri instagramda fotoğraf ya da video formatında paylaşarak dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz. İnstagramdan para kazanmak biraz sabır ve özgüven işidir. Burada önemli olan sizin sunuş şeklinizdir. Çok sıradan bir iş yapsanız bile sunuşunuzu özgünleştirerek diğer herkesten farklılaşmanız sizi diğerlerinden ayıracaktır. İnstagram takipçi sayısına, beğenme ve izlenme, hakkında konuşulma ve etiketlenme algoritmasına sahiptir. Kısacası ne kadar çok konuşulursanız ve aktif olursanız geliriniz o kadar artacaktır.

Ürün Satışı

Takipçi sayınızla bağlantılı olarak instagramı online satış sitesi olarak kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda en popüler para kazanma yollarından biridir. Ürünlerinizi güzel bir sunumla tüketicilerinize satarak tanınırlığınızı arttırın. Ürünle ilgili heyecanınızı takipçilerinize gösterin ve onlara teşvik videoları hazırlayın. Tüketiciden gelen olumlu yorumları izin almak şartıyla paylaşıp kalitenizi arttırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir