Isınmak İsteyen Arkadaş Grubu Yanlışlıkla Cevdet Anday’ın Heykelini Yaktılar

Beşiktaş’taki Şairler Parkı’nda buluşan kimliği belirsiz dört kişilik arkadaş grubu ısınmak için ateş yaktılar, çıkan ateş ile yanlışlıkla Şairimiz Melih Cevdet Anday’ın heykelini yaktılar.

Bir iddiaya göre, Şairler Parkı’nda ısınabilmek için yaktıkları ateş içerisine atılan maddelerin etkisi ile yanan ateş bir anda Melih Cevdet Anday’ın heykeline sıçradı. Anında panik içinde bulunan dört kişi yangını söndürmek için seferberlik yaptılar ancak çabalarına rağmen ateşi söndüremeyince parkı terk ettiler.

Vatandaşlar itfaiye çağırdı

Heykelini yandığını gören duyarlı vatandaşlarımız anında itfaiye ekiplerine durumu belirttiler. Olay yerine intikal eden görevliler yangını kısa sürede durdurdular.

Heykeltıraş üzüntülerini dile getirdi

Yanan heykelin sanatçısı Metin Yurdanur, Twitter hesabından paylaştığı gönderide üzüntülerini dile getirdi: “25 yıl önce yapmış olduğum heykelin yakıldığını öğrendim. Bu olaydan derin üzüntü duyuyorum” dedi.

Kişiler gözaltına alındı

Polisler, heykeli yakan dört kişinin peşine düştüler, kısa süre içerisinde parkın yakınlarında ki bir konumda yakalanarak arkadaş grubu gözaltına alındı. Olay yeri inceleme ekipleri alana intikal ederek bir süre boyunca yanan heykel üzerinde incelemelerde bulundu.

Beşiktaş Kaymakamlığı kişiler hakkında açıklama yaptı

Kamuoyuna Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan Kaymakamlık kişiler hakkında işlemlerin devam ettiğini belirtti:

Beşiktaş Akaretler Süleyman Seba Caddesi Şairler Parkında bir grup tarafından Şair Melih Cevdet Anday’ın heykeli yakılmak istenmiş, emniyet birimlerimiz tarafından olaya müdahale edilerek dört kişi gözaltına alınmış ve haklarında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

Önder Bakan – Beşiktaş Kaymakamı

Kaynak: Onedio

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir