Oyuncular için Tasarlanmış Bir Tarayıcı: Opera GX

Chrome altyapısı ile uzun yıllar önce piyasaya sürülen Opera, oyun severlerin ilgi ve alakasını üstüne çekebilecek oldukça havalı bir internet tarayıcısı geliştirdi: Karşınızda Opera GX

Opera GX normal Opera tarayıcısının karşısında çok bir yeteneği olmayan tarayıcı. Daha havalı bir arayüz, oyuncular için ana sayfada oyun haberleri, özelleştirebilir duvar kağıdı, havalı ses efektleri vesaire.

Opera GX tıpkı bir oyun başlatıcısı gibi siyah bir karşılama ekranına sahip 3-4 saniyelik bu ekrandan sonra tarayıcı açılıyor ve ana sayfa sizi karşılıyor. Ana ekranda yeni ve yakında çıkacak olan oyunların listesi var iken onun bir alt bölümünde ise partner web sitelerinden gelen günlük oyun, teknoloji, eğlence ve her kategoriden haber kartları yer alıyor (hepsi filtrelenebilir)

Opera GX içerisinde reklam engelleyici ve aynı zamanda çok seçenekli VPN hizmeti ile kurulu olarak geliyor.

Kendi Tarayıcınızı Dizginleyin!

Bildiğiniz üzere dünyanın en popüler tarayıcısı Google Chrome fakat Chrome tarayıcısı oldukça fazla RAM ve CPU (işlemci) tüketiyor ve bu durum düşük donanımlı sistemlerde performans kaybına neden oluyor.

Opera GX üzerinde yer alan ayarlardan tarayıcının ne kadar RAM ve CPU kullanacağını ayarlayabiliyorsunuz.

Kripto Ödemeler

Opera GX üzerinde Crypto Wallet entegrasyonu yer alıyor. Böylelikle kripto ödemelerinizde kolaylıklar sağlayabiliyorsunuz.

Twitch Entegrasyonu

Özel Twitch entegrasyonu ile hesabınızdan takip ettiğiniz yayıncı yeni bir yayın başlatınca size özel bildirimler gelebiliyor ayrıca yan tarafta yer alan özel panelden bir çok işlevi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bir yorum

  1. Uzun zamandır kullanıyorum, çok kaliteli bir tarayıcı. Tarayıcı içinde VPN ve Reklam Engelleyici’de mevcut. Ayrıca CPU sınırlandırıcısı sayesinde bilgisayarınızı fazla zorlamıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir