Tiktok Başkasını Nasıl Engellerim?

Tiktok, kullanıcıların kayıt olarak kendi videolarını efektler ve sesler dahilinde paylaşabildiği bir platformdur. Sosyal medya denince akla önceden instagram, facebook vs. gelirken artık tiktok uygulaması da akla gelen ilk uygulamalar arasına girmiştir. Aslında birçok kişi tiktok uygulamasını gereksiz görse de zamanla kullanıcıların bağımlısı olduğu bir platform haline gelmiştir.

Tiktok Uygulamasını Kimler Kullanıyor?

Uygulamayı daha çok genç yaşlardaki kullanıcılar tercih ederek video paylaşımları yapıyor. Üye olurken 13 yaşından büyük olma şartı aranıyor. Hatta bu uygulama üzerinden popüler olup para kazananlar bile var. Bu uygulamada popüler olup diğer sosyal medyalarda instagram, facebook vb. yerlerde popülerliklerini daha üst seviyeye getirebilirler. Uygulamayı kullanan kişi sayısı hem Türkiye’de hem de Dünya’da çok üst seviyeye gelmiştir.

Tiktok Uygulamasına Nasıl Üye Olunur?

Tiktok, bilgisayara ve telefona indirilebiliyor. Telefonunuz android işletim sistemine sahip ise play store mağazasından, ios işletim sistemine sahip ise app store mağazasından indirerek,bilgisayarda ise mağaza kısmından veya internetten uygulamayı indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.Uygulamayı indirdiniz şimdi sıra üye olmaya geldi. Peki nasıl üye olacaksınız? Uygulamaya girdiğinizde alt menüde yer alan Ben kısmına bastığınızda karşınıza kaydol butonu çıkacak,buraya basarak  kayıt olma seçeneklerinden biriyle kayıt olabilirsiniz. Üye olduktan sonra kendi videonuzu paylaşabileceğiniz gibi başka birçok işlem yapabilirsiniz.

Tiktok Uygulamasında Video Nasıl Paylaşılır?

Üye olduktan sonra alttaki menüde yer alan + sembolüne basarak istediğiniz efekti ve diğer birçok özelliği ayarlayarak videonuzu paylaşabilirsiniz. Paylaştıktan sonra videonuzun beğenilerini, gelen mesaj varsa bu mesajları görebilme imkanınız bulunmaktadır.

Tiktok Uygulamasında Kullanıcı Engelleme

Tiktok uygulamasına üye olduk,video paylaştık ancak sizi rahatsız eden kullanıcılar var bunları nasıl engelleyebiliriz? Tiktok engelleme özelliği için bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Engellemek istediğiniz kullanıcı hesabının profiline girin.
  • Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya basın.
  • Karşınıza gelen seçeneklerden engelle kısmına basın.
  • Buraya bastıktan sonra kullanıcı bilgilerinizi göremeyecek şeklinde bir mesaj bildirimi gelecek
  • Bunu onaylarsanız profiline girdiğiniz kullanıcı engellenmiş olacak.

Tiktok Engel Listesini Görme

Kendi profilinize girerek, sağ köşedeki üç nokta işaretine tıklayarak ve gizlilik ayarları kısmına basarak engellediğiniz kişilerin listesini görme imkanınız bulunmaktadır. Tiktokta kişileri engelleme özelliği olduğu gibi daha birçok burada bahsetmediğimiz özellik bulunmaktadır. Uygulamayı kullandıkça bunlara da hakim olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir