Çatlak Kremleri Neden Kullanılmalıdır?

Vücudumuz ve vücudumuzun sağlığı hepimiz için önemlidir. Fakat bazen elimizde olmayan sebeplerden kaynaklı vücudumuzun sağlığı bozulabilir. Üre cildin yüzeyinde oluşan doğal yapıdır. Üre cildin nemli kalmasını ve korunmasını sağlar. Hücrelerin ciltle olan bağlantısını yok ederek çatlaklıkları giderir, cilde güzel görünüm verir. Ciltte üre seviyesi düşerse çatlak meydana gelir.

Yeterli miktarda su tüketilmemesi ve mevsimsel geçişler de çatlağa neden olan etkenlerdir. Hamilelik döneminde özellikle karın ve çatlak bölgesinde çatlak oluşabilir.Çatlaklara hızlı kilo almak neden olabileceği gibi aşırı kilo kaybı da neden olur. Zorlu şartlarda çalışmak, ağır sporlar yapmak, sağlıksız beslenme ve hormonal  değişikler gibi faktörler vücutta  çatlağa neden olurlar.

Çatlak Kremi Ne İşe Yarar?

Çatlak kremi vücudun  çeşitli yerlerinde cildin kurulmasıyla meydan gelmiş çatlakları için bakım yapan, onaran ve nemlenmesini sağlayan kremlerdir.

Birçok çatlak kremi çeşidi ve markası bulunur. El çatlakları için topuk çatlakları için ve bölgesel vücut  çatlakları için ayrı ayrı kremler vardır. Bunun yanı sıra su bazlı, yağ bazlı gibi türleri bulunur.

Çatlak Kremlerinin Faydaları Nelerdir?

  • Vücudun ihtiyacı olan nemi almasını sağlar.
  • Vücudu sıcak ve soğuklardan korur.
  • Vücutta oluşan çatlakları yumuşatarak ağrı ve acıyı engeller.
  • Vücutta daha fazla çatlak gelişmesini önler.
  • Vücutta var olan çatlakların genişlemesine önler.
  • Çatlakları dezenfekte ederek iltihap kapmasını engeller.
  • Çatlak kremlerinin en önemli özelliği vücut çatlaklarını tedavi ederek zamanla iyileşmesini sağlamaktır.

Çatlak Kremi Ne Zaman Kullanılır?

Çatlak kremi istediğimiz her zaman kullanabiliriz. Fakat önerilen gece mutlaka kullanmamız gerektiği yönündedir. Çatlak kremlerini gece kullanmak bölgenin gün boyu nemli kalmasını sağlar.

Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır?

Günde 1 veya 2 kez kullanılmalıdır. Krem sürülmeden bölge ılık su ile durulayabilirsiniz. Çatlak kremi kullanmadan önce mutlaka reçetesini okuyunuz. Daha ayrıntılı bilgi için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylar için; https://www.recete.com/catlak-kremi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir