Google Pixel 4’ün Kamera Eki Özellikleri Sızdırıldı!

Hemen hemen tüm Pixel 3‘in donanım özellikleri, geçen yıl lansmanından önce sızdırıldı. Google, resmi açılışından çok önce, yaklaşan Pixel 4‘in fotoğraflarını Haziran ayında yayınlayarak bir sonraki telefonu için hikayenin önüne geçmeye çalıştı. Ama ne yazık ki, ahizenin özelliklerinin sızmasını engelleyemedi. 9to5google tarafından hazırlanan bir rapora göre, arama devinin bir sonraki telefonu 90Hz ekrana ve 6GB RAM‘e kadar bir darbeye sahip olacak.

Geçen ay, Google, Soli radar çipi sayesinde telefonun el hareketleriyle kontrol etme yeteneği ile birlikte yüz kilidi açma yeteneklerine sahip olacağını doğrulayan bir video yayınladı.

İşte bir bakışta 9to5google’ın ‘güvenilir kaynağı’ sızdırılmış özellikleri:

  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 855
  • Ekran:  5,7 inç full HD + / 6,3 inç QuadHD +; Her iki ekranda da daha yumuşak animasyonlar için 90Hz yenileme hızı var
  • Kamera:  12 megapiksel ana sensör + 16 megapiksel telefoto sensör
  • Dahili depolama: Her iki modelde 64 GB ve 128 GB seçenekleri
  • Pil: 2,800mAh / 3,700mAh

Her iki modelde de, hassas verileri dahili depolama alanından korumak için stereo hoparlörler ve Google‘ın Titan M güvenlik yongası olacak. Rapor ayrıca, Google’ın kamerayı tamamlayacak D SLR benzeri bir ek geliştirdiğini de gösteriyor .  

Bu özelliklere bakıldığında, Pixel 4 2019 için başka bir üst düzey telefona benziyor. Ancak, önceki sürümlerde gördüğümüz gibi, Google her zaman yazılım özellikleri biçiminde bileziğini yükseltecek birkaç numaraya sahiptir. Bekleyelim ve şirketin bu sefer ne göstereceğini görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir