«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. İkinci Kanada Şehri, Bitcoin ile Vergi Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

İkinci Kanada Şehri, Bitcoin ile Vergi Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

ikinci kanada

Kanada’da başka bir kasaba sakinlerinin kripto para biriminde belediye vergileri ödemesine izin verebilir gibi görünüyor.

Richmond Hill yerel konseyi, 10 Temmuz 2019’da, Richmond Hill sakinlerinin Bitcoin, Financial Post raporlarına göre Bitcoin’deki emlak vergilerini ödemesine izin vermek üzere bir kripto para birimi ödeme hizmeti sağlayıcısıyla anlaşma yapmak üzere oy kullandı.

Cryptocurrency ödeme platformu Coinberry’nin teknolojiyi sağlamak için belediyeyle birlikte çalıştığı söyleniyor – bu, firmanın yerel bir konsey ile ikinci ortaklığını işaret ediyor.

Bu yılın başlarında Coinberry, Ontario’daki bir Kanada kasabası olan Innisfil’in belediyesiyle ortaklık yaptı.

Richmond Hill Belediye Başkan Yardımcısı Joe Di Paola raporda, “Dijital para birimi ödeme seçeneğine olan talebin yalnızca önümüzdeki yıllarda, özellikle de binler arasında artacağına inanıyoruz” dedi.

“Konseyimiz, Coinberry’nin Innisfil Kasabası ile dijital para ödeme hizmetinin başarılı bir şekilde uygulanmasının farkındaydı ve Richmond Hill Şehri’ne aynı şeyi yapma riski ve riski olmadığından, bu kararı bizim için çok daha kolay hale getirdi. .”

Şu anda, yerel konsey, Bitcoin vergi ödemelerini hayata geçirmek için gereken teknolojinin uygulanabilirliğini incelemektedir. Yine de bir şeyin gerçekleşmesi bir kaç ay daha sürecek. Belediye personeli Eylül sonunda tekrar rapor verecek.

Bu noktada, Coinberry’nin teknolojisinin nasıl ve ne zaman uygulanacağına dair daha fazla şey bileceğiz – ileriye gidiyor.

Bitcoin’de veya bu konuda başka herhangi bir kripto para biriminde vergi ödemede gerçek bir sorun yoktur. Ancak, değiştirmeyi unuttuğunuz bir Bitcoin adresini kullanarak emlak vergisi ödemeyi düşünün. Ayrıca, bu adresi karanlık ağdan yaramaz şeyler için kullandığınızı hayal edin. Hey presto, kendini suçladın.

Bu yeni ödeme seçeneğinde Richmond Hill’i kaç kişinin aldığını görmek ilginç olacak. Özellikle Microsoft ve Steam gibi şirketler, zayıf alım nedeniyle bir ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i destekleme konusundaki ilgisini kaybettiklerinde.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *