lol lig nasıl atlanır meraklı kafa

League of Legends Nasıl Lig Atlanır

Sabırlı Olun

League of Legends Nasıl Lig Atlanır. Türkiye serveri League of Legends yani kısaca lol bu TR server da oynayacaksanız size sabırlar diliyorum ve yaşadıklarımı anlatmaya başlıyorum.

İyi bir takım oyunu ve iletişim

Avantaj olarak ping sorunu yok evet bu güzel bir şey sorunsuz akıcı bir şekilde oyun oynamak ve takım oyunu da yapabilirsiniz iletişim kurup tabi ki sizi dinleyecek olursa!

Yapmamanız ve yapmanız gerekenler

Küfürsüz ve sakin bir oyun şart!

Başlayalım oyun seçim lobisinde hiç bir şey olmadan küfür etmeye başlıyorlar. Herkes çok bilmiş o yüzden kendi bildiklerini yapıyorlar takım oyunu yapma sıfır cidden büyük bir sorun. Eğer ormancı iseniz adama yardım için gang atarsanız ve kill sizde kalırsa size küfür edebilir ve feedler ya da büyük ihtimal afk kalır. Bu tür sorunlar çok yaşanıyor mesela 1ws1 de kesilen adam veya gang yiyen biri durmadan adamın kule altında oynuyor gang yiyince de ormana küfür edip adamı suçluyor.

Gereksiz ve yanlış şampiyon seçimlerinden kaçının!

Bot da oynarken şahit oluğum olaylardan biride destekçi iken kil sizde kalırsa sohbetten saçma sapan şeyler yazıp sizi tilt ediyorlar. Nişancı oynarken yanlış bişi yaparsanız destekçiniz sizi bırakıp başka lanelere gidiyor. En büyük belamız Yasuo oynayıp bilmeyen oyuncular bir çok maçta banlanmasının nedeni bu zaten adamlar bilmiyor sırf zevkli ve kastığında saçma bir hasarı olduğundan TR suncusunda oynayan bir çok kişi alıp feedliyor taşıyanlarda var tabi onlara sözüm yok. Ranked sorunları daha bu gün yaşadım ve oyunu bırakacak kadar sinirlendim.

Başımdan geçen bir olay

Hepsi bana mı denk geliyor bilmiyorum ama seri maçlarınızda anlamsızca feedliyorlar adama kule altı kal diye nerdeyse yalvarıyorum ama dinleyen kim kimsenin umrunda değil adamın başka hesabı vardır girer onla devam eder belki de hiç önemsemiyordur.

Oynamaktan Zevk aldığınız herolara bile karışıyorlar o heroyu ne kadar iyi oynasanız da oyun başlamadan laf ediyorlar alma hasarı yok gibi konuşmalarda bulunuyorlar ve bu çok can sıkıcı bir şey koridorda geri düştüyseniz alttan yeter artık ölme sizin tamamen moralinizi bozuyorlar motive etseler belki daha iyi oynayabileceksiniz. Totem koymadıkları için gang yiyorlar suçu siz ormancıda arıyorlar adam dakika ikide totem koymazsan erken gangi atar tabi keser aynı şeyi sizden bekliyorlar ormanınızı dönerken bu tür çok saçma şeyler var dine söven mi annenize babanıza söven mi dersin her türlü şeyle karşılaşabilirsiniz emin olunuz. Şimdi Türkiye sunucusunda başlamadan tekrar düşünün eğer internet sorununuz yoksa yabancı diliniz birazda olsa varsa başka sunucularda oynamanızı tavsiye ederim bu kendinizi geliştirmenizde büyük bir katkı sağlar.

Sakin olun ve azmedin!

Bu dediklerim Demir, Bronz, Silver, Gold ve Platinde geçerli bunlar sayesinde ilerisini göremedik eğer bu yazıları okuyup flame yapıyorsanız biran olsa da biraz düşünün ve flame yapmadan oynamayı deneyin ne kadar güzel bir oyun geçireceksiniz görmüş olun. Oyunu Kesin kaybettik gözüyle bakmayıp bir şeyler yapmaya çalışın doğunca direk ölmeyin durmadan surrander vermeyin benim düşüncelerim bunlardır. Türkiye serverini kötülemiyorum sadece olanları söylüyorum inşallah yazılanları dikkate alırda oyunlarda o şekilde oynarsınız.

Kısaca yapmanız gerekenler ve Yapmamanız gerekenler şunlardır

Maddeler

  • Doğru şampiyon seçin.
  • Takımınız ve takımınızdan biri yada karşı takımdan biri sizi rahatsız ediyorsa susturun.
  • Her ne olursa olsun Sakin olun!
  • Kendiniz için değil takımınız için oynayın!
  • Küfür, hakaret ve Flame etmeyin yapmayın!
  • Ne olursa olsun morelinizi yüksek tutun ve takım arkadaşlarınıza morel verin.
  • harita, xp, eşya ve objektif takibi kısacası oyunu çok dikkatli takip edip takım arkadaşlarınızın uyarılarını dikkate alın.
  • Ve En Önemlisi Mantıklı Ve Azimli olun!

Unutma!

League of Legends Bir Takım Oyunudur ve Hiç Kimse Direk Challenger Olmamıştır!

Bir yorum

  1. […] Evet yukarıdaki yazımızda Espor Nedir Ve Esporcular kaç para kazanıyor onu öğrenmiş olduk. Esporcular aylık ortalama olarak 7.500₺ Civarı alıyorlar. Evet parası gayet güzel ve cezbedici tabi ünlü olmakta cabası fakat Esporcu olmak o kadar kolay değil her şeyden önce hangi oyunda esporcu olmak istediğinizi belirleyin ve o oyunda ciddi anlamda ustalaşın tabi buda yılların deneyimini ve birikimini gerektiyor. Tabikide bir yerden başlamak lazım ilk olarak oynadığınız oyunda çok iyi bir lige veya ranka ihtiyacınız var şuanlık biz League of Legends oyunundan örnek vericeğiz. League of legends de il atlayamıyorsanız ve atlamakta güçlük çekiyorsanız müjde tamda size göre bir içeriğimiz var okumak için hemen Tıkla […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir