Nintendo Daha İyi Pil Ömrü ile Yeni Switch’i Duyurdu

Nintendo, bu hafta daha uzun ömürlü bir batarya ile Switch’in yeni versiyonunu piyasaya süreceğini açıkladı. Şimdi beş saatten fazla bir süredir Vahşi Nefes’i oynayabiliriz  – sanki bunu yapmıyormuşuz gibi.

Şirket ilk olarak Nintendo Japan Twitter aracılığıyla yeni modelini açıkladı:

Nintendo’nun Japon web sitesine göre, Switch’in bu yeni sürümü bir pil şarjından dört buçuk ila dokuz saat sürüyor. Başvuru için, mevcut model yaklaşık iki buçuk ila altı buçuk saat arasında sürer. Meseleyi daha da ileri götürmek için şirket , Zelda Efsanesi: Vahşilerin Nefesini çalmanın orijinali üç saatte, yeni modeli beş buçuk saatte tüketeceğini söylüyor  . Bu oldukça önemli bir gelişme ve testlerin bu iddiaları yerine getirip getirmediğini görmek için istekliyim.

Bu güncellemenin başlığı altında başka neler olabileceğine gelince, Nintendo’nun FCC başvuruları bir ipucu sağlayabilir. Yakın tarihli bir mektupta , şirket Switch’i NAND hafızasının yanı sıra bir çip üzerinde değiştirdiğini belirten “Sınıf II İzin Verici Değişiklik” talebinde bulundu. Yeni modelde değişikliklere uyum sağlamak için yeni bir CPU kartı da olacaktı. Pil açısından zengin Switch’in yeni bileşenlere sahip olup olmayacağından emin olmanın hiçbir yolu yoktur, ancak bu bir olasılıktır.

Nintendo, konsolunun tek el sürümü olan Switch Lite’ı ortaya çıkardıktan sonra haberler azalıyor. Nintendo of America patronu Doug Bowser, CNET’e bu yıl başka bir donanım sürümü olmayacağını söyledi – bir Switch Pro söylentisinin büyük ölçüde abartılmış veya en azından erken olduğu görülüyor. Daha fazla donanım içeren bir Switch fikri kadar çekici olsa da, bunun için biraz daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Kabul edilirse, bu Switch’in ana sorunlarından biri olan Joy-Con kayması denilen sorunu çözmez, bu durumda Switch, Joy-Con’ın ayar çubuğunu zorlamış olsanız bile, tepki verir. Konsolun iki yıl önce başlatılmasından bu yana bu konuda oldukça fazla sayıda rapor yayınlandı. Reddit’in her yerinde çeşitli açıklamalar var, ancak genel fikir birliği, henüz düzeltilmesi gereken bir donanım bozukluğu gibi görünüyor.

Nintendo web sitesindeki ürün sayfasına göre, Switch’in yeni sürümünün bu yılın Ağustos ayı ortalarında piyasaya sürülmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir