Ninja, Twitch’ten Ayrıldıktan Beş Gün Sonra Mixer’da 1 Milyon Aboneye Ulaştı

Sadece beş günlük akıştan sonra, Tyler “Ninja” Blevins, Twitch’ten Microsoft’a ait platform olan Mixer’a geçiş yapar yapmaz 1 milyon aktif aboneye sahip oldu. Blevins, kilometre taşını duyururken” tüm inanılmaz destek için teşekkür ederiz ” diye Tweet attı. “Uzun zamandır bu kadar iyi hissetmedim.”

Blevins’in taraftarlarının onu Twitch’ten Mixer’a kadar takip edip etmeyeceği, Amazon’un akışlı devine kıyasla çok daha küçük bir platform, geçtiğimiz hafta akış topluluğundaki herkesin zihninde bir soru oldu. Beş gün boyunca bir milyon abone, platformdan bağımsız olarak etkileyici bir başarıdır ve blevins’in popülaritesinin ve platformdan bağımsız olarak kişisel markasının gücünün güçlü bir kanıtıdır. Ancak, ücretsiz bir promosyonun sona ermesinden ve hayranların özel avantajlar almaya devam etmek için aylık bir ücret ödemek zorunda kaldıktan sonra, bu abonelerin kaçının iki ay içinde hala orada olacağı belli değil.

Mixer’ın Blevins’in kanalına iki aylık ücretsiz abonelik hediye etme kararı, platforma mümkün olan en kısa sürede birçok insanı getirme girişimidir. Ancak bu süre geçtikten sonra, fiyat ayda en az 5,99 ABD dolarına çıkacaktır. (Karıştırıcı flamalar ayrıca, platformun Sparks para birimi ile Twitch Bits’e benzer şekilde para kazanabilir.)

Yine de, Blevins bu oranda büyümeye devam ederse, eski kayıtlarından sadece birkaçını kırabilir. Fortnite ile birlikte meteorik yükselişi sırasında geçtiğimiz yıl sadece bir ay içinde YouTube’da 3 milyondan fazla aboneyi bir araya getirmişti. Şimdi hesabında 22 milyondan fazla abone var ve bu da Twitch kanalından bile daha büyük.

Hem YouTube hem de Twitch, Mixer’ın şu anda sahip olmadığı bir şeye sahip: son derece geniş bir izleyici kitlesi. Mixer, yalnızca çevrimiçi oyun akışlarını izlemek için harcanan sürenin yüzde üçünü oluşturur; Twitch, harcanan zamanın yüzde 72’sini alıyor. Bu çok büyük bir fark ve Blevins’in izleyiciliğinin ne kadar süreceği hakkında yorum yapmaya devam etmek için Guy “Dr Disrespect” Beahm gibi diğer flamalar yol açtı.

Beahm, “Sadece bir hislerim var – ve şu an biraz bağırsaktan atılıyorum – birini almazlarsa, birkaç büyük isim, sanırım [Blevins ‘] sayıları düşecek” dedi. son bir akarsu.

Beahm, Blevins ya da içeriği ile ilgisi olmadığını, “platforma maruz kalması” nı eklediğini de ekledi. Birçok flamaların yaptığı argüman, Mikser’in şirketin üzerinde çalışabileceği daha büyük bir isme ihtiyaç duyduğu yönünde. YouTuber ve podcast sunucusu Ethan Klein geçtiğimiz günlerde, Twitch’ten ayrılma çabasıyla Mixer ile konuşan popüler bir Twitch seslendiricisiyle konuştu.

Blevins’in abonelerinin kalacağı belli değil, ama en azından şu an için en yüksek seviyeye çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir