«
  1. Anasayfa
  2. Haberler
  3. SteelSeries oyun ajansını seçti!

SteelSeries oyun ajansını seçti!

Kapak-Fotoğrafı

Basın Bülteni                                                                                                                                                                                                                                                                                            Haziran 2019

SteelSeries oyun ajansını seçti!

Danimarka kökenli SteelSeries, Türkiye’de yoluna Gaming in Turkey ile devam edecek. Gaming in Turkey ile güçlerini birleştiren SteelSeries, bu birliktelik ile hem Türk oyun severlere hem de oyun ve espor ekosistemine katkı sağlamayı hedefliyor.

12 senelik oyun sektörü deneyimiyle hizmet veren Gaming in Turkey ekibi, hem Türkiye’deki oyuncular için hem de Türkiye’deki oyunculara ulaşmak isteyen önemli global markalar için Steelseries ile beraber heyecan verici projelere imza atmak için kolları sıvadı.

SteelSeries Türkiye Ülke Müdürü İlkay Tepe, “SteelSeries olarak  Türkiye’deki pazar payımızı Gaming in Turkey’in desteği ile daha da arttıracağımızı ve daha çok oyun severin kalbini kazanacağımızı düşünüyoruz. Gerçekleştiriğimiz iş birliğinden dolayı mutluluk duyduğumu belirtmek isterim’’ dedi.

SteelSeries’in Türk oyuncularının bildiği ve güvendiği bir marka olduğuna dikkat çeken Gaming in Turkey Kurucusu Ozan Aydemir ise “Özellikle akıllı telefonların penetrasyonu ile artan mobil oyunlar için de özel ekipmanlar gerekiyor. Ülkemizde bazı oyunlar özellikle emülatörlerle klavye ve mouse ile de oynanıyor. Kulaklık konusu ise esporla ilgilenen ve oyundan keyif alan herkes için çok önemli bir kriter. SteelSeries ile önümüzdeki dönemde hem mobil oyunlarda hem de farklı projelerde özel içerikler yaratarak markanın kalitesini ve gücünü ortaya çıkartmak için çalışacağız. SteelSeries’le yaptığımız bu birliktelikten dolayı mutluyuz” diyerek konuyla ilgili görüşlerini ekledi.

Gaming in Turkey ve SteelSeries’in birlikteliğinin 2019 konuları arasında SteelSeries’in çok yakında sektöre sunacağı yeni seri kulaklıklar ve klavye de bulunuyor.

SteelSeries Hakkında

2001 yılında Jacob Wolff-Petersen tarafından Danimarka’da kurulan ve orijinal adı Soft Trading olan  SteelSeries, ilk dönemlerinde cam fare altılığı olarak “Icemat” ve plastik fare altılığı olarak “Steelpad” adında iki ürün piyasaya sürdü. Bu ürünlerle pek çok tüketiciye eriştiler ve ürünlerin isminden etkilenerek 2007 yılında günümüzdeki adı olan SteelSeries’i kullanmaya başladılar.  2007 yılında SteelSeries olarak faaliyetlerini sürdüren marka, 2008 yılında Kuzey Amerika merkezli oyun çevre bilimleri geliştiricisi ve üreticisi Ideazon’u bünyesine katarak büyümeye devam etti. Bu hamleden sonra ürün portfolyosunu ve kanallarını genişleten SteelSeries, “SteelSeries Engine” adında bir platform geliştirdi ve espor da dahil olmak üzere oyun ekosistemindeki büyüme hızını artırdı. 2012 yılında ABD merkezli özel sermaye şirketi Catterton Partners ve Çin merkezli özel sermaye şirketi CleaverVue Partners’tan yatırım aldı. Bu yatırımların ardından dünya pazarında adını daha fazla duyurmaya başlayan ve yeni hamleler yapan SteelSeries, Türkiye’de de oyun ekipmanları satışı yapan ve Türk oyunseverlerin tercih ettiği büyük markalardan biri oldu.

Gaming in Turkey Hakkında

2015 yılında kurulan Türkiye’nin Oyun ve Espor Ajansı Gaming in Turkey, oyun sektörü içerisinde bulunan ve ürünlerini Türkiye’deki oyuncularla buluşturmak isteyen markalara 360 derece oyun pazarlaması ve danışmanlık hizmeti sunuyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *