«
  1. Anasayfa
  2. instagram
  3. Hayda, İnstagram çöktü!

Hayda, İnstagram çöktü!

instagram çöktü 2019

Hayda, İnstagram çöktü!

Çok geçmeden instagram yine çöktü,  instagram çöktü denilince artık şaşırmıyoruz malum dönemde sosyal medya platformlarının çok fazla çöktüğünü gördük artık insan şaşırmıyor bile. Milyonlarca kullanıcıya sahip uygulama İnstagram dünya çapında erişim sorunları yaşıyor. Gelişmeleri anlık olarak sizlere aktarıyoruz.

Sosyal medya denince ilk akla gelen platform olan İnstagram, Amerika’nın doğusu ve Avrupa başta olmak üzere dünyanın farklı alanlarında çöktü.

  • İnstagram kapanan hesabı açma

İnstagram’ın hem mobil uygulamasında hem de internet sitesinde bağlantı sorunları yaşanmaya başlandı. Özellikle hikayeleri yükleme ve içerikleri görme konusunda büyük sorunlar çıkartan uygulamanın sunucularında sorunlar oluştuğu düşünülüyor.

instagram çöktü mü
Küresel olarak instagram ile erişim sorunu yaşayan ülkelerin haritası.

Haritaya bakıldığı zaman özellikle Birleşik Krallık ve Almanya arasındaki bölgenin etkilendiği gözlemlenirken Avrupa’nın farklı kısımlarında da etki görülebiliyor. Haritada Türkiye’de bir sorun yokmuş gibi görünse de bağlantı sorunlarının ülkemizde de yaşandığını belirtmekte fayda var. Muhtemelen bu sorunlar, sunucuların ortak olmasından kaynaklanıyor.

İnstagram’ın çökmesi Twitter üzerinde de tepkilere neden oldu. Bir kullanıcı “Millet, Instagram kendini toparlayana kadar herkes Twitter’a taşınıyor” şeklinde bir tweet attı.

Başka bir Twitter kullanıcısıysa üzerinde ‘Hayal kırıklığına uğradım ancak şaşırmadım’ yazan bir mezar taşını paylaşarak İnstagram‘ın çöküşlerinin sıklaştığına dikkat çekti.

İnstagram’a erişim sorununun kısa süre içerisinde düzelmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *