Kerti Lor Peyniri Faydaları

Peynir ülkemizde vazgeçilmez lezzetlerden birisidir. Lor peyniri diğer peynirlere göre daha az işlemden geçtiği için uzmanlar tarafından en sağlıklı peynir olarak görülmektedir. Kerti lor peyniri çok küçük yaştaki çocuklar da dahil olmak üzere her yaşta tüketilebilecek bir peynir türüdür. Peynirin içeriğindeki vitamin ve mineraller en fazla kemik sağlığını koruyucu özelliğe sahiptir. Diş sağlığı, kalp ve damar sağlığı açısından da sorun yaşayanlar lor peyniri tüketimini düzenli olarak yapmaları gereklidir. Lor peyniri diğer peynirlere nazaran lezzeti açısından da üstün bir peynir türüdür. Hamur işlerinde lor peynirin kullanılacağı gibi, bazı çorbalar ve et yemeklerinde de Kerti lor peyniri rahatlıkla kullanılabilmekte ve yemeğin lezzetine lezzet katabilmektedir.

Proteini En Yüksek Peynir “Kerti Lor Peyniri”

İnsan bedeni için protein alımının önemi çok büyüktür. Protein insanlarda beyin ve kemik yapısını güçlendirici özelliğe sahip olduğu için mutlaka tüm beslenme listelerinde bulundurulması gereklidir. Protein alımının az olması veya dengesiz olması insan kemik sağlığının tehlikeye düşmesine neden olur. Yetişkinlerde kemik ağrıları, kemik erimesi olarak ortaya çıkan protein azlığı çocuklarda ise büyüme geriliği olarak kendisini gösterir. Kerti lor peyniri sabah kahvaltılarında, öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde tüketimi uygun bir peynir türüdür.

Kerti Lor Peyniri Faydaları Nelerdir?

Lor peyniri içeriğinde yüksek oranda; protein, yağ, lif, sodyum, potasyum, kalsiyum bulunmaktadır. Bu besin değerlerini barındıran lor peyniri günün her saatinde tüketilebilir. Hamur işlerinde hamur işlerine eriyerek lezzet katan lor peynirinin insan vücuduna bir çok faydası bulunmaktadır. Kerti lor peynirinin insan sağlığına faydaları nelerdir?

Lor peyniri beyin sağlığını koruyarak insanların yaşlılık süreçlerinde Alzheimer ve demans gibi unutkanlık hastalıklarına yakalanmalarını engeller. Gün içinde yüz gram kadar bile lor peyniri tüketmek beyin sağlığını korumaya yeterlidir.

Kemik sağlığını koruyucu özelliğe sahip olan lor peyniri çocuklarda boy uzamasını hızlandırıcı etkiye sahiptir. Bir yaşını aşmış çocuklarda güvenli bir şekilde tüketilebilen lor peyniri öğrenme güçlüğüne de iyi gelen bir peynir türüdür. İçeriğindeki mineral ve vitaminler sayesinde çocuklarda dikkat dağınıklığına da iyi gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir