Microsoft, Yeni Güncellemesi ile Cortana’yı Xbox One’dan Kaldıracak

Microsoft, Xbox Giriş sayfasını bir kez daha düzeltiyor ve bu kez, arayüzü “düzene sokmanın” yanı sıra, Cortana’yı varsayılan ses yardımcısı olarak bırakıyorlar.

Microsoft, Xbox One kullanıcı arayüzünü konsolun altı yıllık ömrü içerisinde bir çok kez değiştirdi.

Bu en son güncelleme, Twists çubuğunu ekranın üst kısmından basit düğmeler lehine alarak daha kolay hale getirecek. Güncellemenin resimleri, Xbox Game Pass, Mixer, Microsoft Mağazası ve Xbox Topluluğu’nda yayımlandı.

Xbox Insider Takım Lideri Bradley Rossetti’ye göre, bu güncelleme, Xbox’ın kullanıcı arayüzündeki yağı, herhangi birinin oyunlarına olabildiğince hızlı bir şekilde ulaşmasını engelleyebilecek olan yağı azaltmak için tasarlandı: “ Geri bildiriminizi duyduk ve yinelemeye devam ettik. Sizi oyun deneyiminize daha hızlı bir şekilde sokmak ve içeriğinizi daha önden ve merkezden uzak tutmak için Home’da. ”Ayrıca, daha yeni başlıkları öne çıkarmak için“ etrafta bir şeyleri değiştirdiler . Söyleyebileceklerimize göre, oldukça şık bir görünüm.

Xbox Home’un yenilenmesine ek olarak, Microsoft Cortana’yı kaldırıyor. Özellikle, onunla doğrudan kulaklığınızla iletişim kuramazsınız. Cortana uygulamanız varsa hala erişebilirsiniz. Bu, şirketin Cortana’yı ilk defa kovması değil – birkaç ay önce şirket onu Windows Arama Çubuğundan kaldırmıştı.

Xbox’taki sesli komutlar yıllardır var ve “Xbox” diyerek onları tetikleyebiliyordunuz. PS4 benzer bir “PlayStation” komutu kullanıyor. Cortana, 2016 yaz güncellemesinde eklenmişti ve “Hey Cortana”, “Xbox” dan daha kolay anlaşılacağı çağrısında bulunmuştu. Microsoft, bir şey olursa, Microsoft’un yerine neyi koyduğunu, ancak Rossetti’nin “[Biz ] konsoldaki deneyimlerden bulut tabanlı asistan deneyimlerinden uzaklaşıyoruz.” Bu muhtemelen, sesli komutları kullanmak istiyorsanız telefonunuzda Cortana veya Alexa’yı kullanmanız gerektiği anlamına gelir (Xbox yeteneği her ikisi için de kullanılabilir).

Microsoft’un, yeni nesil konsolun gelmesinden yalnızca bir yıl önce mükemmel Xbox One kullanıcı arabirimini kullanmaya başladığını düşünmek biraz eğlenceli. Umarım Project Scarlett’de bu kadar sıkıntıları yoktur. Yeni güncelleme, bu sonbaharda tüm Xbox One kullanıcılarına sunulacak ve bu hafta Alpha Skip Ahead grubunun üyeleri tarafından kullanılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir